Ogrodowa huśtawka – na jakie parametry trzeba zwrócić uwagę w czasie wybierania

Posiadacze ogrodów mają różne możliwości na ich zagospodarowanie. Jednym z ciekawszych, a na pewno niezwykle praktycznych pomysłów, będzie zakup jakiejś huśtawki. Tego typu huśtawka ogrodowa to doskonałe miejsce na relaks, można na niej zająć się książką, po prostu się polenić, a nawet przespać.

Wybór odpowiedniego modelu będzie uzależniony od kilku rzeczy. Przede wszystkim ważna jest ilość miejsca w ogrodzie. Jeśli powierzchnia ogrodu nie należy do największych, to raczej powinno się unikać dużych wersji.

Typowy stelaż huśtawki ogrodowej dla trzech użytkowników będzie długi nawet na 2,5 metra, tak więc całość konstrukcji będzie zajmowała spory obszar. Należy także mieć na uwadze metodę montażu. Przy większych modelach zaleca się, aby je stawiać na twardej powierzchni, przykładowo takiej jak jak betonowe konstrukcje czy żwir. Następną sprawą, o którą należy zadbać, jest zapewnienie bezpieczeństwa. Pomimo że w pierwszym momencie huśtawka do ogrodu będzie się wydawać zwyczajnym sprzętem, na jakim ciężko zrobić sobie coś poważnego, to w praktyce nie do końca tak jest.

Jeżeli pod ciężarem paru użytkowników coś pęknie, to takie zdarzenie zakończyć się może poważnym wypadkiem. Z tego też powodu ważne jest największe możliwe obciążenie. Musi ono być minimum 10 procent wyższe od całościowej wagi użytkowników tego sprzętu, lecz jeśli będzie więcej, to nic się nie stanie. Przy czym trzeba dokładnie sprawdzić nie tylko na sam stelaż, ale również resztę osprzętu, to znaczy łańcuchy , liny, tuleje czy sprężyny. Każda z wymienionych części będzie decydować o udźwigu, ale również o tym, jak długo huśtawka będzie sprawna.

Recommended Articles